Inspiring trust for a more resilient world.

Ewolucja oszustw w branży spożywczej. Jak im zapobiegać?


Poznaj naszych prezenterów


Konina w wołowej lasagne, oliwki zabarwione siarczanem miedzi, podrabiany cukier zanieczyszczony nawozem i melamina w mleku w proszku, to tylko niektóre z przykładów na stale powiększającej się liście przypadków fałszowania żywności.

Oszustwa w branży spożywczej mają różne skutki, od szkodliwych fałszerstw, które mogą prowadzić do choroby lub śmierci, po nieetyczne zastępowanie produktów, które mogą zniszczyć reputację marki lub nawet całego kraju eksportującego. W każdym przypadku konsument nie otrzymuje tego, czego oczekiwał lub za co zapłacił.

Program Webinaru:

  • Oszustwa w branży spożywczej dzisiaj, wpływ pandemii, takiej jak koronawirus / COVID 19
  • Case study - oszustwa związane z żywnością
  • Skala i wpływ: wyzwania globalnych łańcuchów dostaw
  • Pojawiające się trendy i zagrożenia
  • Nowa działalność przestępcza wspierająca oszustwa
  • Zapobieganie oszustwom w branży spożywczej
  • Pytania i odpowiedzi na żywo

By zarejestrować się, prosimy o wypełnienie formularza. Webinar w języku angielskim.

Masz problem z rejestracją? Skontaktuj się z nami marketing.pl@bsigroup.com


Poznaj Prezenterów

Richard Werran Jako technolog żywności przepracował 40 lat w międzynarodowych sektorach składników żywności i produkcji żywności. 

Richard jest regionalnym dyrektorem BSI ds. Łańcucha dostaw żywności i handlu detalicznego w regionie EMEA, uznanym ekspertem w dziedzinie modyfikacji genetycznych oraz członkiem IFST i Society of Food Hygiene & Technology.

 


Dr. James Donarski zajmuje stanowiska jako szef ds. Autentyczności żywności w Fera Science oraz starszy wykładowca w dziedzinie chemii na Uniwersytecie w Newcastle. James opublikował ponad 20 recenzowanych artykułów, w tym wytyczne dotyczące tworzenia baz danych dotyczących autentyczności żywności. Jest członkiem komitetu technicznego 460 Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego (CEN) - Food Authenticity, gdzie pełni funkcję krajowego eksperta w dziedzinie autentyczności żywności.

 

 


Dr. Adrian Charlton

Dr Adrian Charlton BSc, PhD, jest głównym naukowcem i biochemikiem w Fera Science z ponad 20-letnim stażem doktorskim i ponad 60 recenzowanymi publikacjami. Ekspertyza Adriana odnosi się do kontroli i regulacji dotyczących substancji zafałszowanych, zanieczyszczeń i alergenów, które zagrażają zrównoważonemu łańcuchowi dostaw żywności. Reprezentując brytyjskie i międzynarodowe rządy w zakresie bezpieczeństwa, jakości i autentyczności żywności, Adrian doradza organom, w tym ONZ-FAO, WHO, UE, EFSA , CEN i ISO. Adrian przewodniczy również Komisji ds. Produktów Pszczelich w Wielkiej Brytanii, ściśle współpracującej z BSI, rozwijając techniczne aspekty Food Assurance Kitemark.

 

 

Powrót na górę

Wpisz kod pocztowy bez myślnika (np.: 00103)

Dodatkowe informacje dotyczące swoich praw możesz znaleźć w Oświadczeniu o prywatności BSI

Zapoznałem się z Oświadczeniem o prywatności BSI i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych